Med4U Kesklinn
Med4U Ülemiste City
Med4U Narva
- Neelamisraskused (düsfaagia)
- Seletamatu kaalulangus
- Ülakõhuvalu või valu rinnus, mis pole seotud südame haigusega
- Pidev oksendamine teadmata põhjusel
- Verejooks
- Söögitoru , mao või duodeenumi põletikku ja haavandeid
- Söögitoru veenilaiendeid
- Diafragmaalsonga
- Kasvajaid( nii hea- kui ka pahaloomulised)
- Söövitusi
- Tsöliaakiat
- Crohni tõbe
- eemaldada polüüpi
- peatada verejooksu
- võtta biopsiat
- laiendada stenoosi( kitsenemisi)
- ravida söögitoru veenilaiendeid
- eemaldada võõrkeha
Gastroskoopia sedatsioonis
Sedatsioon ei ole üldnarkoos!
Sedatsioon on anesteesia meetod, mille puhul patsiendile antakse ravimeid, mis tekitavad unisust, muudavad rahulikuks, vähendavad hirmutunnet, ärevust ja valuaistingut.
Sedatsiooni tasub kaaluda nendel inimestel, kel on suur hirm gastroskoopia ees või oht, et ei suudeta end protseduuri ajal kontrollida.
Riskid sedatsiooni puhul on suhteliselt väikesed. Sedatsioon on siiski välistatud rasedatel ning lihase- ja närvihaigusi põdevatel inimestel ning neil, kellel on allergia sedatsiooniks kasutatavate ravimite suhtes. Patsiendil ei tohi protseduurile tulles olla palavikku ega hingamisteede nakkushaiguseid.
Vähemalt 6 tundi enne sedatsioonis gastroskoopiat ei tohi süüa ega juua. Ei ole soovitatav tarbida alkoholi sedatsiooni päeval.
Peale sedatsioonis läbi viidud protseduuri toimub patsiendi jälgimine spetsialiseerunud ruumis. Seal saab inimene puhata seni, kuna ta on valmis nii enda kui arsti arvamusel kliinikust lahkuma. Tasub arvestada, et protseduurist taastumine võtab aega 30-60 minutit. Turvalisuse mõttes peab patsient lahkuma kliinikust koos saatjaga ja võimalusel ei tohiks patsient 24 tunni vältel peale protseduuri viibida üksi.
Peale sedatsiooni võib 24 tunni vältel tunda kerget uimasust, nõrkust, pearinglust, kõnnaku ebakindlust. Sedatsiooni päeval on keelatud iseseisvalt autot juhtida.